Mapamátky na čepu 2024

hospodský kulturní kvíz

Zábavný večer s přáteli plný informací o Praze, nad kterými vás ani nenapadlo přemýšlet! Na hospodském kvízu Mapamátky na čepu se váš tým zapotí nad otázkami z historie, architektury našeho hlavního města i kultury obecně. Vědomosti ale nejsou vše! Kvíz je stavěný tak, aby měli všichni šanci a můžete se tak těšit na tipovací otázky, kde bude potřeba dát vaše hlavy opravdu dohromady – účelem je se především pobavit a něco nového se o Praze dozvědět.  Tak svolejte partu kamarádů a přihlaste svůj hvězdný tým!

Přihlášení probíhá v týmech složených ze dvou až pěti účastníků. Pokud s vaším týmem navštívíte alespoň dva kvízy, můžete se zapojit i do boje o celkové vítězství. Projekt je pořádán za podpory MČ Praha 1. Děkujeme!

Mapamátky na čepu vol. 04

23.05.2024
18:30
Kavárna Na Boršově
Náprstkova 10, Praha 1
Kapacita naplněna

Mapamátky na čepu vol. 05

20.06.2024
18:30
Kavárna Na Boršově
Náprstkova 10, Praha 1
Kapacita naplněna

Mapamátky na čepu vol. 06

?
Připravujeme

PĚT KOL PLNÝCH ZÁBAVY!

Na kvízu Mapamátek nikdy nevíte, co čekat. Naše kola jsou rozdělena podle typu otázek a díky tomu je každé úplně jiné. A co to znamená?

PRVNÍ KOLO: Rozehřívačka
Rocková skupina spojovaná se Španělským sálem, nápis na oponě Národního divadla nebo mufloni v jedné z pražských nemocnic. V prvním kole prověřujeme vaše znalosti ohledně Prahy a snažíme se vás nachytat na více či méně známých fun facts! Každý člen týmu ví něco jiného a dohromady máte šanci první kolo ovládnout!

DRUHÉ KOLO: Praha za objektivem
Obrazové a zvukové ukázky, kde Praha hraje hlavní roli – to je druhé kolo! Reklama na lego, hudební klipy PSH a taky spousta filmů natočených u nás v Praze. Ptali jsme se na slavná místa z Pelíšků, Orlando Blooma jako tvář českého pivovaru a nechyběl ani výjev z filmu Wima Wenderse na jedné z budov na naší skleněné trase. Doporučujeme přibrat do týmu nějakého cinefila!

TŘETÍ KOLO: Praha kolébkou možností
Složitější otázky si necháváme na třetí kolo. Výhodou je, že tady máte na výběr z několika možností. Český showbusiness se střídá s hádáním místních názvů nebo nápisů na budovách. Jak se říká Těšnovskému tunelu? A který herec nahý přeběhl Staromák? Bude se vám hodit, když alespoň jeden z týmu má štěstí ve hře a dokáže ovládnout i otázky, kde si nebudete 100% jistí.

ČTVRTÉ KOLO: Tipni si!
Vědomosti vám většinou ve čtvrtém kole nepomůžou, ale aspoň mají všichni stejnou šanci. Prověříme vašeho týmového ducha, shodnout se na jednom čísle v naprosto random otázkách není vždy nejjednodušší! Kolik fotbalových hřišť by se vešlo na Václavák? A kolik skleněných tabulí tvoří fasádu Nové scény Národního divadla. Kolik zvířat má pražská ZOO a do kolika zemí létají přímé linky z letiště Václava Havla? Těšíme na vaše tipy. Kdo bude nejblíž dostává nejvíc bodů!

PÁTÉ KOLO: Ukažte, co ve vás je!
Poznejte ulici podle leteckého snímku nebo sídliště podle schwarzplánu! Nestačí? Co takhle zakreslování do slepé mapy nebo řazení staveb podle data vzniku nebo demolice. V posledním kole spojíte všechny síly dohromady a k vědomostem je třeba přidat logika a kreativita. Jen tak může vás tým uspět a stát se kvízovým šampionem.

Tak se připravte na kulturní dobrodružství, kde budeme spojovat minulost, přítomnost a budoucnost Prahy, vše s nádechem zábavy a poznání. A kdo ví, možná právě vy se stanete mistrem naší kvízové sezóny! Body z jednotlivých večerů se vám sčítají a na konci vyhlásíme celkového vítěze.